CELOVÍKENDOVÁ PETRÁŠKA

CELOVÍKENDOVÁ PETRÁŠKA

letos jediný celovíkendový pobyt na kultovní chaloupce Petrášce :-)

 

A TEĎ K AKCI :-)

Vy kteří na Petrášku jezdíte pravidelně přeskočte, píši pro případné nově příchozí a přihlášivší se :-))

Petráška je  kultovní, překrásná dřevěná  horská chata těsně pod hřebeny Krkonoš. Tomu odpovídá i komfort který nabízí, tedy úžasné výhledy,  kamna kde se topí dřevem (to je připraveno od chataře) , dřevěná sauna, kuchyňka, nově i el. vařič a splachovací wc, studená voda, sprcha kde se musí zatopit v kotli.  Přístup je buď ze strážného cca 8 km na běžkách směr vzhůru na hřebeny a nebo lanovkou ze Špindlu (v cca 16 jede jedna jízda s velikou slevou, pro ubytované, pak cca 3 km po "rovině")  Ze Strážného se jedná o poměrně dlouhý výstup s batohem (nutno s sebou spacák, prostěradlo, jídlo a pití na dobu pobytu) zvažte tedy síly. Vy, co půjdete na Petrášku prvně, domluvte se s někým, kdo to tam zná a koho se budete držet, ať nemusíme po nocích provádět "záchranné akce".. Míněno vážně, už jsme to několikráte zažili...:-) 

 získat ubytko od pátku, je tato možnost zbytečná, doporučuji spíše zájemcům o ni, přihlásit se na zimní petrášku kde máme jen jednu noc...:-)

 

DOPRAVA:

Ideálně  do Strážného, příp do Špindlu, obojí možnost parkování (Strážné tuším 50,- Kčn /den, nebo možná už na konci  sezony zdarma, Špindl na odstavném parkovišti zdarma)

Tabulka s dopravou doplním 

 

CO TAM:

 

Výlety:

Možno je vyrazit směr Luční bouda (s úžasnými borůvkovými knedlíky a domácím pivivarem), Sněžka, Liščí Hřeben či  Černá hora...

Saunička: po domluvě s chatařem možno roztopíme saunu, k dispozici pak ledová sprcha, ještě ledovější bazén a nebo nejledovější závějě sněhu 

Párty: No a v neposlední řadě,  večerní párty u kamen s kytarami a s basou jsou také nezapomenutelným zážitkem (kytaru beru a basu má chatař) :-))

 

CO S SEBOU:

zimní oblečení na běžky, běžky a příslušenství-vosky.....

spacák + prostěradlo (nutné a povinné!!! – bez povlečení hrozí pokuta 200,-Kč) spacák není nutný, lze si půjčit místní deky, avšak pak s sebou povlečení. Nicméně, já si spacák beru...

přezůvky a oblečení na chatu

čelovku, mobil, mapu....vhodné .kompas, gps, 

jídlo a nápoje na celou dobu pobytu (voda v chatě teče pitná)  ( ca 1 km směr do kopce znovu otevřena chata Klínovka s restaurací, širokou nabídkou s vysokohorskými cenami) , jinak možnost třeba obědů na horských chatách při výletě ale není tam žádná prodejna!!!)

doporučuji ručník do sauny…

možno foťák, hudební nástroj (klavír a varhany nejsou doporučovány, kontrabas na chalupě je tak také nevozit)

 

Cena 390,- Kč V ceně je zahrnuto ubytování (2 noci) . „standard Petráška“ a příspěvek na sdružení a provoz webu. V ceně není zahrnuta doprava a strava. Díky EET se již nejedná o ubytování ale o nájem, musíme tedy platit  za PLNÝ POKOJ. Tedy, na tom kolik nás pojede závisí, zda budeme na nule, v mínusu a nebo, zda získáme nějaký peníz na provoz webu a chod sdružení... Tak se snažme :-)

 

 

 

Mějte se krásně, přeji úspěšný rok 2019 a budu se na Vás těšit na Petrášce či cestou na ni 

S lyžařským pozdravem "řiď si svou lyž"

 

Mára

Začátek akce: pá 18.01.2019 16:00
Konec akce: ne 20.01.2019 18:00
Kategorie: Pěší, Běžky, Ostatní

Místo akce: Petráška a neb nejkouzelnější chata Středního vesmíru a přilehlého okolí
Sraz: pá 18.01.2019 16:00
Místo srazu: čas srazu i místo dle domluvy, nejpozději však ve 20:00 Střážné, musíme na Petrášku dojet v "rozumném" čase...:-)
Odkaz na web: www.fungujemeaktivne.cz

Organizuje: mára
Kapacita: 6

Akce je hrazená předem
Cena: 390 Kč

Čas posledního vrácení peněz:
08.01.2019 0:00:00

Přijdu (5)


Diskuze k akci CELOVÍKENDOVÁ PETRÁŠKA