NORSKO na kole s kopce

NORSKO na kole s kopce

Tradiční, již 16. ročník putování Norskem.

NORSKO NA KOLE S KOPCE
v termínu 19. - 31.7. 2019

Zhora se to jeví jako nekonečný shluk černošedých hor se zasněženými vrcholky, tu a tam porostlé lišejníky,čisté nebe, průzračný vzduch a jiskřivé slunce. Pak sjíždíte dolů po klikaté horské silničce a kolem vás se začne odvíjet neskutečný film, tvořený z úžasných přírodních scenerií. Nejdříve míjíte kamenná pole přerušovaná průzračnými jezírky, pak začnou šťavnaté horské louky, plné ovcí, objeví se první křovinaté břízy, zakrslé borovice a vegetace pozvolna houstne, to vše doprovázeno šumem četných vodopádů, které se bez ustání řítí kamsi dolů.....a tam už na vás čekají husté lesy, zelené pastviny, malebné vesničky a městečka, tvořená většinou dřevěnými, barevnými domky, to vše obklopené křišťálově čistou, namodralou vodou fjordů a jezer, příjemné teplo, někdy až vedro a krásný pohled na hory, z nichž jste právě sjeli....Opravdu něco, co jinde těžko uvidíte.

Věřte nebo ne, ale toto vše je možno vidět při akci NORSKEM NA KOLE S KOPCE, trvající 11 dní s pobytem na jednom, velice krásném tábořišti u řeky LAGEN, a hvězdicovými výlety odsud.

Program:

Odjezd v pátek večer z Prahy, cesta přes Německo, trajektem do Švédska a v sobotu večer příjezd do „PARADISE CAMPU“ v Norsku. Další dny přejezd přes PEER GYNT VEIEN, výlety do N.P. RONDANE a DOVREFJELL, přechod BESSEGENU, možný i celodenní výlet na CESTU TROLLŮ, , DALSNIBBU, a přes LOM a OTTADALEN zpět. Pro zkušenější vodáky možnost sjíždění řek SJOA, OTTA a LAGEN na nafukovacích lodích, po důkladné prohlídce nebo konzultaci se stálým českým vodáckým klubem ve Sjoe. Odjezd následující týden v neděli a v úterý v podvečer dojezd do Prahy.

Počasí v Norsku: bývá zpravidla velice pěkné,jasno polojasno, teplota 20-25 st, mnohdy i kolem 30, vprůměru z 11 dnů prší 1 až 2 dny.

Lidé v Norsku: vzhledem k velmi řídkému osídlení se s nimi příliš nesetkáte, pokud ano,bývá to příjemný zážitek. Jsou uzavřenější a rozhovor zpravidla sami nezačnou, budou však rádi, když začnete vy.

Ceny v Norsku: jsou zpravidla 3 - 4krát vyšší než u nás. Supermarkety téměř výhradně domácích řetězců však nabízejí vždy 1 druh od každé komodity potravin ve výrazné akci, čímž se pak dostáváme na cenu jako u nás. Čili i sem je zbytečné vozit velké zásoby. Na nákup piva a alkoholu zde však zapomeňte, vše je nutné vézt od nás.

Náročnost výpravy: nenáročné, cesta většinou z kopce, po celou dobu bude k dispozici doprovodné vozidlo s průvodcem.

Doprava: 8 místný mikrobus Ford Transit + vlek na kola.

Ubytování a strava: ubytování pod vlastními stany a strava vlastní.

Cena: na osobu 8.500,- Kč

( vč.trajektu, průvodce, dálničních poplatků a tunelů )

Další aktuální informace na www.soulodime.cz

Jezdíme na tato místa do Norska již 15 let!

nebo na čísle 602 323 139 – Drťajs
nebo na čísle 606 211 526 - Krokodýl

Fotky hlavního tábořiště:

http://soulodime.rajce.idnes.cz/Paradise_Camp/

Plán cesty zde:

https://soulodime.estranky.cz/clanky/norsko-2019.html 

Událost na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/330313077695884/


Závazné přihlášky prosím na email: soulodime@centrum.cz

Těším se! :)

Krokodýl
606 211 526
soulodime@centrum.cz
www.soulodime.cz

Začátek akce: pá 19.07.2019 18:00
Konec akce: st 31.07.2019 15:00

Místo akce: Norsko
Sraz: pá 19.07.2019 18:00
Místo srazu: Praha
Odkaz na web: www.soulodime.cz

Organizuje: Krokodýl
Kapacita: 8
Minimální počet účastníků: 5

Cena: Akce je zdarma

Přijdu (1)


Možná dorazím (0)


Diskuze k akci NORSKO na kole s kopce