Vycházka v rámci Světového dni mokřadů 2019

Vycházka v rámci Světového dni mokřadů 2019

Navštivte mokřady a poznejte jejich ptačí obyvatele

2. února 2019 si na celém světě připomínáme Světový den mokřadů. Ten označuje datum podepsání Úmluvy o mokřadech, majících mezinárodní význam především jako biotopy vodního ptactva, nazývané také Ramsarská úmluva. Při této příležitosti Česká společnost ornitologická organizuje sérii vycházek zaměřenou na poznávání vodních druhů ptáků a význam našich mokřadů pro jejich zimování a tah.

Informace k akci: https://www.birdlife.cz/pozvanka-na-vychazky-ke-svetovemu-dni-mokradu-2019/

 

Podrobněji k akci:

Akce se koná na několika místech v ČR, my s kamarády plánujem, že bychom letos vyrazili do lokality kolem Modřan (trasa Modřany - Zbraslav)

Sraz v sobotu 3. 2. na vlakové zastávce Praha - Modřany v 9:45h. Trasa povede podél Vltavy na Zbraslav. S sebou si vezměte nejen obvyklé vybavení (velkou svačinu a dobré boty), ale také dalekohled a teplé oblečení, protože při pozorování ptáků budete často zastavovat a postávat. Exkurzí Vás provede Gabriela Dobruská a Michal Kubelík.

 

Akce je vhodná myslím pro všechny věkové kategorie. Nevím jak bude trasa sjízdná pro kočárky (jde se i podél Mokřadů mimo asfalt. cesty), ale dá se alternativně nadejít po stávající cyklotrase.

Začátek akce: ne 03.02.2019 09:45
Konec akce: ne 03.02.2019 12:00

Místo akce: Praha Modřany - Zbraslav
Sraz: po 01.01.0001 00:00
Místo srazu:
Odkaz na web: www.birdlife.cz

Organizuje: Effa
Kapacita: Bez omezení

Cena: Akce je zdarma

Přijdu (2)


Diskuze k akci Vycházka v rámci Světového dni mokřadů 2019