Na Moravu za vínkem v květnu
Autor: Leni
Počet fotek v albu: 30
Autor: Radius
Počet fotek v albu: 36

Album k akci


Na Moravu za vínkem v květnu

Návštěva akce Otevřené sklepy z kopca do kopca ve Vrbici + poznávání Čejkovického kraje

Vážení milovníci a obdivovatelé dobrého vína z Moravy. Mám pro vás jednu zajímavou akční nabídku. A to květnový výjezd na Moravu na akci Otevřené sklepy v obci Vrbice. Koná se celý den a je otevřeno asi 20 sklípků, kde nás přivítají, poví, co pro nás připravili a dají okoštovat. Akce to bývá poměrně malá spíše komorní než komerční cca. 400 účastníků celkem. Takže nás místní skutečně vítají a je čas na popovídání a moravskou pohostinnost. Není to žádná rychlonalívárna pro Pražáky. Osobně jsem tam nebyl, ale takto jsem to slyšel a rád bych to i vyzkoušel.

http://vinarivrbice.cz/index.php?id=3

Asi tušíte, že největší problém organizace je ubytování, které musí být v docházkové vzdálenosti a kterého v okolí zas tak moc není, aby se u takovéto akce brzy nezaplnilo. Náhodou jsem objevil jednu skvělou chalupu zatím úplně volnou a domluvil se s majitelem, že mi ji do pondělí 11.4. zarezervuje. Má dva pokoje po 3 a 5 lůžcích, kuchyň a zahradu. Bude buď celá pro nás, pokud ji dokážeme zaplnit nebo jeden pokoj, pokud nás bude míň.

http://www.chalupacejkovice.cz/

Proto od vás, pokud byste chtěli jet, potřebuji, abyste se DO PONDĚLÍ 10.4 ZÁVAZNĚ PŘIHLÁSILI. Objednám jen tolik míst, kolik bude přihlášených a budu chtít pak zálohu.

Program předpokládám asi následující.

Pátek 6.5. - Odjezd po práci. Po příjezdu ubytování, poté psychická a fyzická příprava na další den

Sobota 7.5. - Ráno se nasnídáme a vyrazíme po polní cestě vycházkou z Čejkovic do Vrbice, což je asi 4 km. Tam projdeme všechny sklepy a sklípky, všude popijeme, popovídáme s místními, najíme se a vůbec užijeme krásného dne. Poté se v rámci střízlivění opět pěšky dopravíme domů, kde se pokusíme z těchto silných neopakovatelných zážitků vzpamatovat.

Večer na zahradě uspořádáme Grilování.

Neděle 8.5. - Abychom z hlav odstranili před odjezdem veškerý alkohol (aspoň řidiči) a doplnili se o zážitky i jiného druhu je volitelně možné vyrazit na procházku do okolí, které je velmi zajímavé a zahrnuje například Čejkovický zámek, starý dřevěný větrný mlýn či rozhlednu např. odkaz níže. A pak nějaké jídlo a zpátky do Prahy.

https://mapy.cz/turisticka?planovani-trasy

Pokud nás bude víc než 5, bude potřeba další a auto, tak se kdyžtak hlaste.

Cenově to vidím tak na 2 tisíce (cesta autem, ubytování na dvě noci, vstupenka na akci, ve které je ale poukázka na nákup lahví vína za 300 Kč) plus co sníme.

GOOGLE TABULKA AUTA + GRILOVÁNÍ

Google tabulka

 

Začátek akce: pá 06.05.2016 16:00
Konec akce: ne 08.05.2016 20:00

Místo akce: Vrbice, Čejkovice
Sraz: pá 06.05.2016 16:00
Místo srazu: upřesním
Odkaz na web: www.chalupacejkovice.cz

Organizuje: Dandee
Kapacita: 8
Minimální počet účastníků: 4

Cena: 2000 Kč

Diskuze k akci Na Moravu za vínkem v květnu