Cyklovýlet na Říp

Cyklovýlet na Říp

Výlet pohodovým tempem z Prahy na Říp

Po úspěšném výletu minulou sobotu, který organizovali Leni a Radius, pokračuji v tomto seriálu výletem na Říp já.

Vyrazili bychom z Holešovického nádraží v 9:30 a pojedeme po A2 až do Klecánek, kde se od ní odpojíme a pojedeme po turistické červené přes Řež do Máslovic, kde se opět napojíme na cyklotrasu. Tento úsek bude trochu náročnější (jedná se o turistickou cestu, která je celkem úzká a pokud potkáme někoho proti, bude problém se vyhnout). Ale není to nic hrozného. Z cyklotrasy se opět odpojíme v Miřejovicích, kde opět pojedeme po turistické červené. Cesta je místy náročnější a v jednom místě bude potřeba cca 100 m kolo vést (do prudkého kopce), ale o to je cesta zajímavější. Finální výstup na Říp bude také spíše pěší s dvoukolou zátěží. :-). Tempo bude výletní, takže mírně zkušení cyklisté to určitě zvládnou.

Náhled trasy je zde: https://mapy.cz/s/SNdK Trasa by měla mít cca 57 km.

Co se týká oběda, tak si určitě vezměte nějakou větší sváču. Jede se velká část docela divočinou, takže minule se nám podařilo najíst se až ve Ctiněvsi a i tam je kapacita hodně omezená. Takže se může stát, že něco k jídlu pořídíme až na vrcholku, ale tam si tím občerstvením také nejsem příliš jistá.

Z Řípu vede cest hned několik, ale my pojedeme do Roudnice nad Labem, kde se pokusíme chytnout vlak v 16:13, který by nás měl pobrat. Přinejhorším jede další v 16:50, ale to je trochu couráček. Pokud by ale někdo chtěl, může jet na kole i zpět, případně třeba do Kralup, kde také jezdí vlak. Do Kralup by to bylo asi 70 km. Trasa zde: https://mapy.cz/s/SNSa

Budu se na Vás těšit já a mé černé kolo Ghost, podle kterého mne poznáte :-)

Začátek akce: so 23.07.2016 09:30
Konec akce: so 23.07.2016 18:00
Kategorie: Cyklo

Místo akce: Říp
Sraz: so 23.07.2016 09:30
Místo srazu: Nádraží Holešovice u stanice metra

Organizuje: cz.Radka
Kapacita: 9
Minimální počet účastníků: 2

Cena: Akce je zdarma

Neomluven (1)


Diskuze k akci Cyklovýlet na Říp