II. Adventní výlet - Lesy křivoklátska s vůní svařáku
Autor: honza2015
Počet fotek v albu: 21

Album k akci


II. Adventní výlet - Lesy křivoklátska s vůní svařáku

poklidný adventní výlet, snad i s ohýnkem a buřty..

Druhý adventní víkend je tady, tak vzhůru na další procházku do melancholického podzimu :-)

Tentokráte se vydáme na poklidnou procházku hlubokými Křivoklátskými lesy. Houby sice už asi nenajdeme, zato si projdeme poklidná zákoutí, navštívíme památný dub Buben, snad si i někde uděláme na chvilku ohýnek a opečeme něco k snědku, případně uvaříme čaj a svařák.... :-)

Večer dorazíme na vlak do Roztok u Křivoklátu. V místě je restaurace, (ověřeno telefonicky) tak budeme moci počkat na vláček ať nemrzneme. Trasu si upravíme podle momentálního počasí, bahnostavu cesty a tak podobně. Počítejte jak s cestami, tak s úseky "hory/doly/Černý les :-)

Jeden vlak jede po 17, ten dmáme tak na 50% (do hospody nemusíme ale nerad bych polovinu výletu klusal tak uvidíme :-) další jede po 19 hodině a ten máme s velikou rezervou... :-)

TRASA výlet bude cca 15-17 km dlouhý, nebudeme spěchat, jsme tam proto abychom si užili krásy melancholického podzimu. Spěchu je v týdnu dost... :-)

S SEBOU:
- vhodné oblečení (pokud možno, s barvami přírody alespoň trošku kompatibilní) - - jídlo na celý den, hospoda bude až na konci, (pokud to bude časově vyhovovat odjezdu vlaku)
- dobrou náladu:-)
- doporučuji zdroj světla
- něco Advent navozujícího ( třeba prskavku, svíčku, cukroví, svařák.... :-)

Cestu si (snad) zpříjemníme ohýnkem (tedy buřty nebo něco jiného na ohýnek s sebou), kotlík beru tak bude možné si uvařit čaj i čerstvý lahodný svařák :-)

SRAZ:
tentokráte, netypicky na Zličíně v 8:50 u busu 384 (bus jede v 9:05 a není šance se tam dostat jinak tak doporučuji včas a rezervu, metro "C" mezi Florencí a Hlavním nádražím nepojede!
Pojedeme do Králova Dvora "U zámku" a tam přesedneme na bus do Broumy U Dvora)

Zpátky pak z Roztok na Beroun a klasicky vláčkem... Předpokládaný návrat je buď na 19 nebo na 21 hodinu, dle vlaku který stihneme zpět... :-)


Budu se těšit na Vaše rozesmáté xichtíky a zmrzlé rypáčky :-)

Mára

Začátek akce: ne 04.12.2022 08:50
Konec akce: ne 04.12.2022 21:00
Kategorie: Pěší

Místo akce: Křivoklátsko
Sraz: ne 04.12.2022 08:50
Místo srazu: Zličín zastávka busu 384

Organizuje: mára
Kapacita: 10

Cena: Akce je zdarma

Přijdu (3)


Diskuze k akci II. Adventní výlet - Lesy křivoklátska s vůní svařáku