CELOVÍKENDVÁ Petráška
Autor: Petronius
Počet fotek v albu: 10

Album k akci


CELOVÍKENDVÁ Petráška

jediný CELOVÍKENDOVÝ pobyt na kultovní horské chaloupce Petrášce

 

.  

Akce je vhodná i pro případné turisty s hůlkami či sněžničáře, běžky nejsou nutností...:-)

 

I přes to, že  dává TJ která je vlastníkem chaloupky 100% přednsot týdenním pobytům, podařilo se získat jediný, klasický, celovíkendový termín...:-) 

 TABULKA AUT ZDE : https://docs.google.com/spreadsheets/d/1tufe8U4KO-lEc9N_ZQA6hD0icHXg5KKhRBlnNbcTc6Y/edit#gid=0

A TEĎ K AKCI :-)

Vy kteří na Petrášku jezdíte pravidelně přeskočte, píši pro případné nově příchozí a přihlášivší se :-))

Petráška je  kultovní, překrásná dřevěná  horská chata těsně pod hřebeny Krkonoš. Tomu odpovídá i komfort který nabízí, tedy úžasné výhledy,  kamna kde se topí dřevem (to je připraveno od chataře) , dřevěná sauna, kuchyňka, nově i el. vařič a splachovací wc, studená voda, sprcha kde se musí zatopit v kotli.  Přístup je buď ze strážného cca 8 km na běžkách směr vzhůru na hřebeny a nebo lanovkou ze Špindlu (v cca 16 jede jedna jízda s velikou slevou, pro ubytované, pak cca 3 km po "rovině")  Ze Strážného se jedná o poměrně dlouhý výstup s batohem (nutno s sebou spacák, prostěradlo, jídlo a pití na dobu pobytu) zvažte tedy síly. Vy, co půjdete na Petrášku prvně, domluvte se s někým, kdo to tam zná a koho se budete držet, ať nemusíme po nocích provádět "záchranné akce".. Míněno vážně, už jsme to několikráte zažili...:-) 

 Taktéž se nabízí další možnost,  sobotu ráno dorazit do Špindlu, tam zaparkovat a linkovým autobusem vyrazit s batohem na Špindlerovku. V loni jsme tento způsob otestovali a docela to "funguje" je to příjemný   ½-¾ dnenním výletem po hřebenech, s obědem na Luční boudě (skvělé borůvkové knedlíky a vlastní pivovar) na Petrášku, kam se dorazí v podvečer… :-) V neděli se pak dá udělat nějaký "celodenní výlet (např na po Liščím hřebeni na Kolínskou, Pražskou, či pro chrty na Černou Horu..) Naopak, pro pohodáře a procházkáře třeba do občerstvení na rozcestí (cca 3 km) :-) Nicméně vzhledem k toomu že se podařilo získat ubytko od pátku, je tato možnost zbytečná, doporučuji spíše zájemcům o ni, přihlásit se na zimní petrášku kde máme jen jednu noc...:-)

 

DOPRAVA:

Ideálně  do Strážného, příp do Špindlu, obojí možnost parkování (Strážné tuším 50,- Kčn /den, nebo možná už na konci  sezony zdarma, Špindl na odstavném parkovišti zdarma)

Tabulka s dopravou doplním 

 

CO TAM:

 

Výlety:

Možno je vyrazit směr Luční bouda (s úžasnými borůvkovými knedlíky a domácím pivivarem), Sněžka, Liščí Hřeben či  Černá hora...

Saunička: po domluvě s chatařem možno roztopíme saunu, k dispozici pak ledová sprcha, ještě ledovější bazén a nebo nejledovější závějě sněhu 

Párty: No a v neposlední řadě,  večerní párty u kamen s kytarami a s basou jsou také nezapomenutelným zážitkem (kytaru beru a basu má chatař) :-))

 

CO S SEBOU:

zimní oblečení na běžky, běžky a příslušenství-vosky.....

spacák + prostěradlo (nutné a povinné!!! – bez povlečení hrozí pokuta 200,-Kč) spacák není nutný, lze si půjčit místní deky, avšak pak s sebou povlečení. Nicméně, já si spacák beru...

přezůvky a oblečení na chatu

čelovku, mobil, mapu....vhodné .kompas, gps, 

jídlo a nápoje na celou dobu pobytu (voda v chatě teče pitná)  ( ca 1 km směr do kopce znovu otevřena chata Klínovka s restaurací, širokou nabídkou s vysokohorskými cenami) , jinak možnost třeba obědů na horských chatách při výletě ale není tam žádná prodejna!!!)

doporučuji ručník do sauny…

možno foťák, hudební nástroj (klavír a varhany nejsou doporučovány, kontrabas na chalupě je tak také nevozit)

 

Cena 380,- Kč V ceně je zahrnuto ubytování (2 noci) . „standard Petráška“ a příspěvek na sdružení a provoz webu. V ceně není zahrnuta doprava a strava. Díky EET se již nejedná o ubytování ale o nájem, musíme tedy platit  za PLNÝ POKOJ. Tedy, na tom kolik nás pojede závisí, zda budeme na nule, v mínusu a nebo, zda získáme nějaký peníz na provoz webu a chod sdružení... Tak se snažme :-)

 

 

 

Mějte se krásně, přeji úspěšný rok 2018 a budu se na Vás těšit na Petrášce či cestou na ni 

S lyžařským pozdravem "řiď si svou lyž"

 

Mára

 

 

 

Začátek akce: pá 23.03.2018 20:00
Konec akce: ne 25.03.2018 18:00

Místo akce: Petráška, poslední bašta zimních romantiků v Čechách...
Sraz: pá 23.03.2018 08:00
Místo srazu: Upřesníme, dle jednotlivých skupin a příjezdů se domluvíme...
Odkaz na web: www.petraska.cz

Organizuje: mára
Kapacita: 13
Minimální počet účastníků: 5

Akce je hrazená předem
Cena: 380 Kč

Čas posledního vrácení peněz:
28.12.2017 0:00:00

Rezervace propadla (4)


Odhlášen po termínu (1)


Diskuze k akci CELOVÍKENDVÁ Petráška