Milešovka - pěšky za jedním z nejkrásnějších rozhledů na světě

Milešovka - pěšky za jedním z nejkrásnějších rozhledů na světě

Pohodový pěší výlet na nejvyšší horu Českého středohoří

 

VÝLET SE KONÁ, ale já bohužel ze zdravotních důvodů nemohu (koleno), takže ORGANIZACI PŘEBÍRÁ RADIUS (VLÁĎA) - tel. 7dva1 1nula9 2dva0.

Počasí by mělo být dobré, sice platí výstraha na silné bouřky, ale mělo by se to přehnat v noci a od rána už být hezky. Počítejte ale se zhoršenými podmínkami po dešti.

 

Pojďme si vyšlápnout na nejvyšší horu Českého středohoří Milešovku 837 m, odkud je jeden z nejkrásnějších rozhledů nejen u nás, ale i na světě. Hora své okolí převyšuje o 350 metrů a na jejím vrcholu je rozhledna. Vidět je České středohoří, Krkonoše, Ještěd, Krušné hory, Šumava a někdy prý dokonce i Alpy. Cestou zpátky se ještě podíváme na zříceninu hradu Oparno.

 

Turistické známky: Milešovka, Hrad Oparno.

Cestou tam pojedeme autobusem (odjezd 9:30) do obce Bořislav, cestou zpátky vlakem z obce Oparno (17:38), příp. Malé Žernoseky, pokud se rozhodneme výlet protáhnout.

Trasa Bořislav – Milešovka – Oparno má cca 12 km, ale převýšení téměř 600 mtrasa Milešovka

Případné prodloužení pokud bude čas, chuť, energie a počasí: Oparno – Malé Žernoseky cca 4 km po rovině: trasa prodloužení

Půjdeme pohodovým tempem.

Na vrcholu Milešovky je kiosek, ale restaurace po cestě nebudou, takže si vezměte s sebou jídlo a pití na celý den. V případě chuti můžeme navštívit hospůdku na konci výletu v Oparnu nebo Malých Žernosekách.

Nováčci jsou zváni a vítáni!

Jako upoutávku přidávám odkaz na fotky z jednoho z minulých výletů, který jsem organizovala: Voděradské bučiny a rozhledna Skalka

 

 

Začátek akce: ne 26.06.2016 09:30
Konec akce: ne 26.06.2016 19:00

Místo akce: Milešovka
Sraz: ne 26.06.2016 09:15
Místo srazu: Autobusová zastávka Nádraží Holešovice

Organizuje: Leni, Radius
Kapacita: 10
Minimální počet účastníků: 3

Cena: Akce je zdarma

Přijdu (6)


Omluven (2)


Odhlášen po termínu (1)


Diskuze k akci Milešovka - pěšky za jedním z nejkrásnějších rozhledů na světě