Na kole s kopce podél Labe - z Krkonoš do Hradce Králové
Autor: Kolbaba71
Počet fotek v albu: 188
Autor: Tonislav
Počet fotek v albu: 31

Album k akci


Na kole s kopce podél Labe - z Krkonoš do Hradce Králové

Víkend v cyklistickém sedle od horního toku k dolnímu

Vydáme se na víkendový cyklovýlet kolem řeky Labe, konkrétně po 2. Labské cyklostezce - z Kunčic nad Labem do Hradce Králové.

Cestou budou unikátní historické i přírodní památky- především barokní perla Kuks, pěkné město Hostinné, vodní nádrž Les Království, Dvůr Králové nad Labem, zámek Žíreč, Jaroměřický rybník, pevnost Josefov. Celá trasa zde https://mapy.cz/s/1FiOR

V sobotu si trochu přivstaneme a vyjedeme vlakem Krakonoš z Prahy hl. n. v 6.07. V Chlumci nad Cidlinou musíme přestoupit. V cílové stanici v Kunčicích nad Labem budeme v 9:06. Můžeme si zajít na nějakou místní lahodnou snídani a pak vyrazíme na kole na cestu. Čeká nás 70 km do Hradce Králové, ale nebojte, bude to s kopce, takže pohodička, na kterou máme celý den  - můžem se kochat vším, co po cestě uvidíme. Vždyť řeka vždy teče shora dolů :-)

Až dojedeme do Hradce Králové, tak se tam ubytujeme na vysokoškolských kolejích Karlovy univerzity, kde pro nás budou rezervovaná místa. Cena bude 200 nebo 300 na osobu, podle toho, zda bude volno ve dvoulůžkových nebo třílůžkových pokojích.

Druhý den nechávám zatím otevřený, jak se domluvíme, kam budeme chtít jet - možností je spousta. Třeba nějaký okruh kolem Hradce Králové a pak návrat vlakem do Prahy. Další možností je jet na kole do Lázní Bohdaneč a do Přelouče a odtud vlakem zpět do Prahy. Nebo dát třeba pěší prohlídku památek v Hradci a okolí s tím, že kola si necháme na koleji. Nějakou cyklotrasu však preferuji.

Jízdenky na vlak tam i zpět koupím hromadně podle účastníků.

Náklady na ubytko jsou tedy max. 300, další budou náklady na vlak dle počtu účastníků.

Moc se těším na všechny cyklisty.

Začátek akce: so 03.06.2017 06:00
Konec akce: ne 04.06.2017 20:00
Kategorie: Cyklo

Místo akce: podél Labe
Sraz: so 03.06.2017 05:45
Místo srazu: Hlavní nádraží, panel s odjezdy vlaků před příchodem k nástupištím, před Burger Kingem

Organizuje: Jana J.
Kapacita: 8

Cena: 300 Kč

Diskuze k akci Na kole s kopce podél Labe - z Krkonoš do Hradce Králové