Na kole podél Ohře - 2. ETAPA :-)
Autor: Matyoli
Počet fotek v albu: 66

Album k akci


Na kole podél Ohře - 2. ETAPA :-)

Víkend v cyklistickém sedle v kraji chmele a piva!

Vydáme se na víkendový cyklovýlet kolem řeky Ohře - tentokrát z Kadaně do Bohušovic nad Ohří. Projedeme tedy její druhou část - dolní tok až po soutok s Labem. Navazujeme na první etapu, která byla z Chebu do Kadaně. Završíme tak putování podél Ohře a uvidíme celý její tok až po soutok s Labem.

Cestou budou unikátní historické i přírodní památky jako vodní nádrž Nechranice, město žatec, město Louny, malo známý, ale krásný zámek Stekník https://www.zamek-steknik.cz, vodní hrad Budyně nad Ohří. Celá trasa cesty zde https://mapy.cz/s/11q5b

V sobotu vyjedeme vlakem z Prahy v 9.36 z nádraží Praha-Holešovice. V Kadani-Prunéřově budeme v 11:27 a vyrazíme na cestu. Cestou dáme někde oběd a čeká nás pohodových 63 km do Loun, kde se ubytujeme na školní ubytovně střední školy v Lounech. Můžeme zajít do minipivovárku s restaurací Lounský žejdlík, takže o dobré jídlo a pití bude taktéž postaráno. Cena za ubytování asi 220 na osobu. Kromě ubytka budou další náklady na cestovné ve vlaku s kolem.

A ráno vyrazíme na další trasu podél Ohře, tentokrát 48 km do Bohušovic nad Ohří, odkud jezdí vlak do Prahy každou hodinu a půl. Cestou se můžeme zastavit na prohlídku vodního hradu v Budyni nad Ohří - já bych hrozně ráda.

No bude to kráááása :-)

 

 

Začátek akce: so 03.09.2016 09:15
Konec akce: ne 04.09.2016 20:00
Kategorie: Cyklo

Místo akce: řeka Ohře
Sraz: so 03.09.2016 09:15
Místo srazu: Před pokladnami na vlakovém nádraží Praha-Holešovice

Organizuje: Jana J.
Kapacita: 6

Cena: 220 Kč

Přijdu (6)


Diskuze k akci Na kole podél Ohře - 2. ETAPA :-)