Sázava z Čerčan do Pikovic

Sázava z Čerčan do Pikovic

Tradiční splutí řeky Sázavy
Víkendové splutí řeky Sázavy v úseku Čerčany - Pikovice
 
Termín 30.7. - 1.8.2021
 
Program:
 
Pátek - v 18 hod sraz účastníků akce v Týnci nad Sázavou na parkovišti u hospody V Náklí. Po té se společně odebereme vybrat místo na táboření. Po postavení stanů je možná zábava u ohně a kytar, večeře v místní hospůdce nebo procházka po městě. Je možné také navštívit pravou, nefalšovanou zábavu z 80 tých let v nedaleké vesnici, na které hraje od 21 hod známá skupina Brutus. Info o této akci zde: https://www.facebook.com/events/1534760810066520
 
Sobota - v 9 hod si zabalíme to nejnutnější na vodu a vláčkem odjedeme do Čerčan. Tam na tábořišti převezmeme od Bisportu lodě a splujeme zase do Týnce. Po cestě tři, většinou nesjízdné jezy a jedno sjízdné šuple těsně nad tábořištěm v Týnci, tzv. fabrika Jawa. Na oběd asi nejlepší hospoda Ve mlejně u jezu v Městečku. Délka úseku je 14 km, 4 - 5 hodin pohodové plavby. Večer na tábořišti zase individuální zábava. Možno zajet na tábořiště do Chocerad na koncert skupiny Keks od 20 hodin. Info o koncertu zde: https://www.keksrock.cz/
 
Neděle - v 9 hodin sbalíme stany a zlikvidujeme tábořiště. Kolem 11 hodiny vyrazíme po vodě na nejkrásnější úsek Sázavy, do Pikovic. Na oběd se sejdeme v Kamenném přívoze, možno vybírat asi ze tří hospod. Po cestě nás čeká celkem 8 sjídných jezů a jedna dlouhá Lesní peřej. Celkem 16 a půl kilometru plavby, tedy zhruba 5 hodin klidné, možná velmi kamenité a drhnoucí plavby. V Pikovicích po 16 hodině odevzdání lodí a je možné se odměnit výbornou zmrzlinou v místní cukrárně, či zajít do pravé trempské hospůdky Zelená rokle za mostem.
 
 
Půjčovna lodí Bisport: https://bisport.cz/
 
 
Takže pohodová voda pro kohokoliv. I pro začátečníky. Vše ale záleží na stavu vody.
 
Doprava:
Individuální nebo spolujízda. Možno přijet autem nebo i vlakem dle dohody jak každému vyhovuje. Převážení aut dle dohody.
 
Fotky z minulých Sázav:
 
Půjčovné lodě na celý víkend od Bisportu je 800,- Kč včetně dopravy, pádel, barelu a vest. Takže zase 200,- Kč na osobu a den.
Závazné přihlášky zasílejte na email soulodime@centrum.cz, dostanete další informace. Platba lodí předem na účet!
 
Těším se! 🙂
 
 
Krokodýl
606 211 526
soulodime@centrum.cz
Začátek akce: pá 30.07.2021 18:00
Konec akce: ne 01.08.2021 16:00
Kategorie: Voda

Místo akce: Čerčany
Sraz: pá 30.07.2021 18:00
Místo srazu: Kemp Týnec nad Sázavou
Odkaz na web: www.soulodime.cz

Organizuje: Krokodýl
Kapacita: Bez omezení

Cena: Akce je zdarma

Přijdu (2)


Odhlášen po termínu (1)


Diskuze k akci Sázava z Čerčan do Pikovic