Velikonoční cyklovýlet

Velikonoční cyklovýlet

Vlakem do Berouna, zkouška odhodlání při výstupu k lomu a pak poklidná rovinatá cesta do Prahy, resp. jejím směrem s dojezdem vlakem.

Po pár letech pokračuji ve velikonočních cyklovýletech. Celá trasa má cca 40 km, ale pojedeme podél tratě, a co chvíli bude možné sednout na vlak na Smíchovské nádraží. Jezdí tam zhruba dva vlaky za hodinu.

Nepočítám s tím, že bychom se někde stavovali na jídlo v restauraci, takže sváču s sebou. A k tomu ještě každý přibalte kousek velikonočního jídla – mazanec, štolu, vajíčka, šunku – ať si někde můžeme udělat piknik. :-) A počítejte s tím, že to nebude jenom cyklovýlet. Kdo bude chtít, může absolvovat velikonoční soutěž a možná i něco vyhrát. Cestou do Berouna bude čas na kvíz, další body můžete získat za známé i neznámé úkoly, které se budou plnit cestou zpátky.

Doufám, že za jízdy se budeme držet zhruba kolem dvaceti km za hodinu a pauzy nebudou na každém kroku. Na druhou stranu, po úvodních 3 km do kopce si určit u lomu pauzu uděláme a i později nějaké přestávky budou.

Každý jede na svou zodpovědnost, takže si po zimě zkontrolujte pořádně kolo, nezapomeňte si přilbu, náhradní duši, lékárníčku, pokud ji vozíte a tak. Co nepotřebujete je pomlázka. Protože není jednoznačné, čí zadky mohou být sešlehány odpoledne, navrhuji pomlazení absolvovat leda formou namočení se v lomu. Takže ti odvážní ručníky a plavky s sebou (ještě odvážnějším nebo exhibicionistům stačí ručníky a nejodvážnější uschnou přirozeně na slunci, bude-li).

Sraz pro ty, co pojedou z Prahy, je na Smíchovském nádraží u pokladen v 11:45 (odjezd vlaku 11:58, ve Velké Chuchli je 12:04 a v Radotíně 12:07), jízdenky pro kola koupíme ve vlaku a pro nás doporučuji využít tarif PID. Beroun je ve 4 pásmu, pro ty, co nemají pražskou lítačku, je to jízdenka na 6 pásem.

 

Trasa je tady: https://mapy.cz/s/3qMb9

 

Začátek akce: po 22.04.2019 11:55
Konec akce: po 22.04.2019 18:00

Místo akce: Beroun, okolí Prahy
Sraz: po 15.04.2019 11:45
Místo srazu: Smíchovské nádraží, pokladny

Organizuje: marek f.n.
Kapacita: 10
Minimální počet účastníků: 3

Cena: Akce je zdarma

Přijdu (1)


Diskuze k akci Velikonoční cyklovýlet