Výlet na zámek Sychrov spojený s pěší procházkou

Výlet na zámek Sychrov spojený s pěší procházkou

FA ani v zimě nespí :-)

Ahoj,

Sychrov je jeden z několika zámků, který je otevřený celoročně. Využijme to tedy a vyražme se na něj před Vánoci podívat. Zároveň to spojíme s jednoduchých pěším výletem.

Sraz bude v 8:20 na autobusovém terminálu na Černém Mostě, na stanovišti 7 odkud nám jede bus do Hodkovic nad Mohelku v 8:30. Do Hodkovic přijedeme dle jízdního řádu v 9:23 a vydáme se na pěší trasu k zámku Sychrov. Půjdeme nejdříve po žluté přes náměstí a pak přes místní křížovou cestu na kalvárii, pak dojdeme k rozhledně Vrchovina odkud se rozhlédneme po kraji. Dál budeme pokračovat po červené kolem krásného Sychrovského viaduktu až k zámku.

V zámku půjdeme na prohlídku interiérů. Cena za vstup je 200 Kč a trvá 50 minut. Po prohlídce zamířime do Hostince Sychrov na oběd. Po obědě si prohlédneme zámeckou zahradu, oranžerii, vodárenskou věž, Arthurův hrad a Rudolfovu vyhlídku, které jsou součástí zámeckého areálu. Trasa zde https://mapy.cz/s/mefapalacu

Na trase je i pár kešek.

Podle toho, jak budeme cítit, můžeme jet v 15:06  nebo v 16:49 vlakem ze Sychrova zpět. Přestup bude v prvním případě v Turnově na bus směr Praha, nebo v druhém případě v Hodkovicích nad Mohelkou na bus směr Praha.

Kdo by si chtěl obzvlášt zachodit pěšo, já to nepředpokládám, tak by mohl jít zpátky ze Sychrova pěšky po modré (cca 6 km) do Hodkovic nad Mohelkou na MHD.

Na viděnou :-)

Začátek akce: so 07.12.2019 08:20
Konec akce: so 07.12.2019 19:00

Místo akce: Sychrov
Sraz: so 07.12.2019 08:20
Místo srazu: autobusový terminál Černý most, stanoviště 7

Organizuje: Jana J.
Kapacita: Bez omezení

Cena: Akce je zdarma

Přijdu (2)


Diskuze k akci Výlet na zámek Sychrov spojený s pěší procházkou