Z MALÝCH SVATOŇOVIC DO BABIČČINA ÚDOLÍ

Z MALÝCH SVATOŇOVIC DO BABIČČINA ÚDOLÍ

Pěší turistika od Malých Svatoňovic přes Babiččino údolí do České Skalice

Pěší turistika od Malých Svatoňovic přes Babiččino údolí do České Skalice, odjezd v sobotu ráno z Prahy hl. nádr. návrat v neděli odpoledne okolo 18 00 h. Ubytování zajištěno v pensionu pro nás, možnost venkovní večerní opékačky. Povlečení v ceně, vybavená kuchyňka. Doporučuji nějaké jídlo a pití na cestu, po cestě sice něco bude, ale nevím přesně v kolik tam dorazíme. Vodu určitě. Cena 800,- Kč je za dopravu vlakem tam a zpět + pension.

Malé Svatoňovice leží pod Jestřebími horami v povodí Úpy. Má místní části Malé Svatoňovice, Petrovice, Strážkovice, Odolov a sousedí s obcemi Rtyně v Podkrkonoší, Velké Svatoňovice, Batňovice, Radvanice a Jívka.

Obec je známá zejména jako rodiště spisovatele Karla Čapka.

Babiččino údolí je turisticky navštěvováno hlavně kvůli spisovatelce Boženě Němcové, která zde zasadila děj díla „Babička“. Ale díky značně členitému terénu, který vytváří prostor pro pestrost květeny i výskyt mnoha zajímavých i vzácných živočichů, je i cenou přírodní lokalitou. Na tomto území se překrývá kulturně-historické území spolu s ochranářsko-přírodovědným územím, jak už vyplývá z naučných tabulí rozmístěných po celém území Babiččina údolí.

Ratibořice je místní část města Česká Skalice v okrese Náchod, v turistickém regionu Kladské pomezí. Leží v údolí Úpy a je známá zejména díky spisovatelce Boženě Němcové, která zde prožila své dětství. To ovlivnilo její budoucí tvorbu a její nejznámější dílo, Babička, je místem zasazeno právě do Ratibořic. Zdejší zámek, Staré bělidlo či Rudrův mlýn (někdy chybně označován jako Ludrův) jsou častým cílem turistů.

Trasy:

https://mapy.cz/s/daconefuzo

https://mapy.cz/s/hunagatute

Začátek akce: so 13.06.2020 08:00
Konec akce: ne 14.06.2020 18:00
Kategorie: Pěší, Posezení

Místo akce: Ratibořice
Sraz: so 13.06.2020 07:30
Místo srazu: Praha hl.nadr. u Student Agency naproti Bille
Odkaz na web: cs.wikipedia.org

Organizuje: esbjerk
Kapacita: 8
Minimální počet účastníků: 1

Cena: 800 Kč

Přijdu (6)


Odhlášen po termínu (2)


Diskuze k akci Z MALÝCH SVATOŇOVIC DO BABIČČINA ÚDOLÍ