Zimní Petráška na "dvacateráku"
Autor: racice
Počet fotek v albu: 15

Album k akci


Zimní Petráška na "dvacateráku"

pobyt na kultovní horské chaloupce Petrášce

 PROSÍM, HLASTE SE NEODKLADNĚ, POTŘEBUJI DO KONCE LISTOPADU NÁJEM POKOJE BUĎ  POTVRDIT NEBO ZRUŠIT, TAK AŤ MÁME ALESPOŃ NĚJAKÝ ZÁKLADNÍ TEAM.  

 

TABULKA AUT ZDE : https://docs.google.com/spreadsheets/d/1tufe8U4KO-lEc9N_ZQA6hD0icHXg5KKhRBlnNbcTc6Y/edit#gid=0

Akce je vhodná i pro případné turisty s hůlkami či sněžničáře, běžky nejsou nutností...:-)

 

jelikož dává TJ která je vlastníkem chaloupky 100% přednsot týdenním pobytům, je možnost pouze jedné noci, ze soboty na neděli... Avšak, útěchou nám budiž, že 1) máme k dispozici náš oblíbený dvacaterák 2) i tak se dají provést 2 celodenní výlety + 1 večerní párty s kytarou a sauničkou. Navíc, není třeba tahat tolik zásob..:-)

 

A TEĎ K AKCI :-)

Vy kteří na Petrášku jezdíte pravidelně přeskočte, píši pro případné nově příchozí a přihlášivší se :-))

Petráška je  kultovní, překrásná dřevěná  horská chata těsně pod hřebeny Krkonoš. Tomu odpovídá i komfort který nabízí, tedy úžasné výhledy,  kamna kde se topí dřevem (to je připraveno od chataře) , dřevěná sauna, kuchyňka, nově i el. vařič a splachovací wc, studená voda, sprcha kde se musí zatopit v kotli.  Přístup je buď ze strážného cca 8 km na běžkách směr vzhůru na hřebeny a nebo lanovkou ze Špindlu (pak cca 3 km po "rovině")  Ze Strážného se jedná o poměrně dlouhý výstup s batohem (nutno s sebou spacák, prostěradlo, jídlo a pití na dobu pobytu) 

 Taktéž se nabízí další možnost,  sobotu ráno dorazit do Špindlu, tam zaparkovat a linkovým autobusem vyrazit s batohem na Špindlerovku. V loni jsme tento způsob otestovali a docela to "funguje" je to příjemný   ½-¾ dnenním výletem po hřebenech, s obědem na Luční boudě (skvělé borůvkové knedlíky a vlastní pivovar) na Petrášku, kam se dorazí v podvečer… :-) V neděli se pak dá udělat nějaký "celodenní výlet (např na po Liščím hřebeni na Kolínskou, Pražskou, či pro chrty na Černou Horu..) Naopak, pro pohodáře a procházkáře třeba do občerstvení na rozcestí (cca 3 km) :-)

DOPRAVA:

Ideálně  do Strážného, příp do Špindlu, obojí možnost parkování (Strážné tuším 50,- Kč /den, Špindl na odstavném parkovišti zdarma)

Tabulka s dopravou doplním 

 

CO TAM:

Výlety:

Možno je vyrazit směr Luční bouda (s úžasnými borůvkovými knedlíky a domácím pivivarem), Sněžka, Liščí Hřeben či  Černá hora...

Saunička: po domluvě s chatařem možno roztopíme saunu, k dispozici pak ledová sprcha, ještě ledovější bazén a nebo nejledovější závějě sněhu 

Párty: No a v neposlední řadě,  večerní párty u kamen s kytarami a s basou jsou také nezapomenutelným zážitkem (kytaru beru a basu má chatař) :-))

 

CO S SEBOU:

zimní oblečení na běžky, běžky a příslušenství-vosky.....

spacák + prostěradlo (nutné a povinné!!! – bez povlečení hrozí pokuta 200,-Kč) spacák není nutný, lze si půjčit místní deky, avšak pak s sebou povlečení. Nicméně, já si spacák beru...

přezůvky a oblečení na chatu

čelovku, mobil, mapu....vhodné .kompas, gps, 

jídlo a nápoje na celou dobu pobytu (voda v chatě teče pitná)  ( ca 1 km směr do kopce znovu otevřena chata Klínovka s restaurací, širokou nabídkou s vysokohorskými cenami) , jinak možnost třeba obědů na horských chatách při výletě ale není tam žádná prodejna!!!)

doporučuji ručník do sauny…

možno foťák, hudební nástroj (klavír a varhany nejsou doporučovány, kontrabas na chalupě je tak také nevozit)

 

Cena 200,- Kč V ceně je zahrnuto ubytování . „standard Petráška“ a příspěvek na sdružení a provoz webu. V ceně není zahrnuta doprava a strava. Díky EET se již nejedná o ubytování ale o nájem, musíme tedy platit  za PLNÝ POKOJ. Tedy, na tom kolik nás pojede závisí, zda budeme na nule, v mínusu a nebo, zda získáme nějaký peníz na provoz webu a chod sdružení... Tak se snažme :-)

 

 

 

Mějte se krásně, přeji úspěšný rok 2018 a budu se na Vás těšit na Petrášce či cestou na ni 

S lyžařským pozdravem "řiď si svou lyž"

 

Mára

 

 

 

Začátek akce: so 24.02.2018 20:00
Konec akce: ne 25.02.2018 18:00

Místo akce: Petráška, poslední bašta zimních romantiků v Čechách...
Sraz: so 24.02.2018 08:00
Místo srazu: Upřesníme, dle jednotlivých skupin a příjezdů se domluvíme...
Odkaz na web: www.petraska.cz

Organizuje: mára
Kapacita: 19
Minimální počet účastníků: 12

Akce je hrazená předem
Cena: 200 Kč

Čas posledního vrácení peněz:
01.12.2017 0:00:00

Rezervace propadla (2)


Odhlášen po termínu (6)


Diskuze k akci Zimní Petráška na "dvacateráku"