JSOU JEŠTĚ LYŽAŘI - AKTIVNÍ?
 • so 20.01.2018 00:27
  Dolomiťáci
  Zajímal by nás názor nějakého rozumného jedince / jedinců s přehledem na otázku, jestli v dnešní době ještě vůbec existují lyžaři, kteří by si jeli zalyžovat se skupinou, z níž ještě nevymizely prvky lidskosti? Věděl by někdo o nějakých?

  Nemá se tím přirozeně na mysli typ výjezdu na hory za celonočními alkoholovými dýchánky nebo nespoutaným sexem, nýbrž ryze sportovní akce, jelikož ostatní má s horami společného jen to, že je k tomu zneužíváno jejich krásné prostředí.

  1) Je člověk člověku nepřítelem?

  Ovlivnila nás stále více prosazovaná anonymita v dnešní době natolik, že si již neuvědomujeme, že s poctivým organizátorem a ve fajn kolektivu je dovolená nejvýhodnější a nejveselejší? Kodrcáme se raději v rámci dosažení pocitu jakési falešné volnosti za každou cenu vlastním autem, platíme si draze individuální ubytování, ..., i když ve výsledku je to pro nás fyzicky náročnější? K tomu zdaleka ne tolik bezpečné a pohodlné, ekonomicky méně výhodné? Paradoxně cestujeme ve větší nejistotě, s větším tápáním, bereme si na sebe zbytečně větší odpovědnost, a to vše bez zaručeného výsledku. To je jen stručný výčet nevýhod, nehledě přirozeně – v neposlední řadě - na tolik diskutovanou rádoby ochranu životního prostředí...

  2) Skutečně na to není?

  Opravdu mají lidé tak málo peněz, že by si nemohli dovolit lyžařskou dovolenou na úrovni včetně polopenze, když člověk vidí v supermarketech nakupující s „přetékajícími“ košíky drahých potravin za tisíce? Tu dále vylétne tisícikoruna za koncert, tu za to, tu za ono, ale na druhé straně několik tisícikorun v řadě za svoji osobu naráz se bojíme, či nedokážeme vynaložit? Omezil se náš život na uspokojení těch nejzákladnějších potřeb, v jehož stínu si neuvědomujeme postupné zákeřné chátrání naší tělesné schránky i duševního rozpoložení, jehož výsledkem je nálada dnešní doby? Kdy nám dojde, že sport a aktivita jsou lékem i prevencí!

  3) Jsme vskutku takové padavky?

  Je maximem toho, co ze sebe dnes vydáme, prodloužený víkend v Rakousku a nikdo již nezvládá 5 dnů lyžování v kuse?

  ...To jsou některé z otázek, které si klademe. Budeme rádi za slušně vyjádřenou a smysluplně formulovanou zpětnou vazbu...