Konkurence webů - ANO/NE ?
 • út 03.01.2017 09:50
  Honza (HB)
  "Podle sebe soudím tebe" a tak předpokládám, že většina z vás je tady proto, abychom mohli část svého volného času věnovat některým společným vylomeninám, kratochvílím a radovánkám, za účelem uvolnění nahromaděného stresu, vyvolaného řáděním tržních mechanizmů za okny našich domovů. Platí, že čím víc lidí se zapojuje, tím širší a pestřejší je nabídka aktivit a tím větší je i šance, že si každý vybere co právě jemu vyhovuje.

  Mnozí z vás vědí, že stejnou možnost poskytují ještě další weby, což sice dále rozšiřuje nabídku aktivit, oddělené databáze a různá uživatelská rozhraní ale znamenají nepohodlí uživatelů (horší přehlednost a orientace v odlišných prostředích, víc registrací, přihlašování) a neefektivitu provozu (vyšší celkové náklady, víc práce na správě, vylepšování atd.).

  Nejspíš nejsem první, koho to napadlo, ale žádnou diskusi na toto téma jsem tady nenašel a tak se ptám. Přehlédl jsem snad něco, co převáží zmíněné nevýhody? Jestli ne, nebylo by v zájmu většiny (skoro bych řekl všech), dohodnout sloučení ?

  PF 2017