Zápisky z akce Povánoční provětrání 2 - NS Chuchle, Prokopák
Autor: Leni
Počet fotek v albu: 30

Album k akci

Pěkný veselý výlet :-) Díky počasí i docela náročný.

Na srazu v Braníku jsme se sešli 4 účastníci. Již protřelé účastníky pěších výletů Pepu a Radia doplnil Charlie, který mi udělal radost, že se k nám na fungujeme opět připojil. Přešli jsme železniční most, podešli Strakonickou a začali stoupat do krpálu mírně zledovatělou cestou. Ukázalo se, že sněžení v předchozích dnech a následná teplota těsně nad nulou nám tento povrch připraví po velkou část naší cesty. Cesta listnatým Chuchelským hájem s novými dřevěnými altánky byla krásná a na jaře a v létě musí být rozhodně nebála bych se říct romantická :-) Vyškrábali jsme se k lesní ZOO, kde jsme snad hodinu obdivovali různá zvířátka. Nejvíce se s nimi bavil Vláďa: vybláznil tchoře, popovídal si s vránou a dokonce si pohladil statného jelena po čumáku. Pak jsme se vydali na vyhlídku Jana Nepomuckého, kde jsme trochu posvačili. Celou cestu pánové připomínali různé hlášky z Mrazíka, inu led byl všudypřítomný a po postávání v ZOO nám byla i trochu zima. Na vyhlídce Charlie dokonce vytáhnul oříšky s přáním zahrát si na Marfušku :-) Výhled přes řeku na Modřany byl ale opravdu nádherný. Pokračovali jsme dál až ke staré Pacoldově vápence, která ale byla opravena a je z ní docela pěkná stavba. Ve Slivenci už ale touha po něčem teplém do žaludku hnala Pepu, Charlieho a potom vlastně nás všechny do místní hospody, kde jsme si dali velmi dobrou brokolicovou polévku za 20 Kč.

Na konci Slivence jsme si přes plot tak dlouho povídali s kočkou, až se toto nebohé zvíře rozhodlo podlézt plot, nechat se podrbat i pochovat a následně pokračovat dále s námi. Byli jsme v klidu do té doby, než jsme se přiblížili k silnici K Barrandovu, spojnici Pražského okruhu s centrem. Kočka nejdříve vypadala, že s námi přes přechod nebude pokračovat. Bohužel když jsme přešli a skočila červená, kočka se rozhodla jít za námi – uprostřed silnice si to ale rozmyslela a posadila se tam, přímo mezi dva jízdní pruhy. Vláďa už už skákal do silnice, že ji vyžene, než se auta rozjedou, ale naštěstí se kočka zvedla a vrátila se.

Po této dramatické vložce přidal Charlie k dobru několik hororových historek, které jsme si vyslechli po cestě Holyní. Prošli jsme částí údolí Dalejského potoka kolem krásných červených skal, které obdivoval už Joachim Barrande, známý geolog a paleontolog. Na rozcestníku v Prokopském údolí cyklista starousedlík Pepa chtěl pokračovat do Jinonic po cyklostezce. Tudy ovšem výlet naplánovaný nebyl a byla by škoda se připravit o další vyhlídky, takže jsme se vydali po žluté do strmého kopce. Bohužel Charlie mající v plánu ještě následný sportovní výkon v radlickém bazénu a sauně přece jen zvolil rychlejší cyklostezku, a tak jsme se s ním rozloučili. Vyhlídky od bývalého butovického hradiště s prvním osídlením ještě 3000 let př.n.l. ale stály za to, viděli jsme sídliště Barrandov i Nové Butovice jako na dlani, mezitím skály a údolí a byl i rozhled na vzdálenější části Prahy. Výlet jsme zakončili tradičně v hospodě - v Jinonicích, odkud jsme se odebrali do svých domovů.

Děkuji všem účastníkům za příjemně strávený den a těším se na další setkání ať už na výletě či jinde, že by třeba v tančírně, Charlie? ;-)

Na fotky z akce se můžete podívat zde: http://www.fungujemeaktivne.cz/fotky/album/05084b0f-8547-431b-be39-7fbd65c54e9f

Leni

Diskuze k zápiskům Zápisky z akce Povánoční provětrání 2 - NS Chuchle, Prokopák