Zápisky k akci Schůze rady 2017/02
Třetí veřejná schůze aktuální rady

Zápis ze schůze rady

7.2.2017, restaurace Alcione, Pankrác. Schůze rady spolku Společné aktivity z.s. za účasti dozorčí komise

Přitomni

Rada: Dandee, cz.Radka, Mára
Dozorčí komise (DK): Bobo, Leni
Ostatní: Du-šan, Tonislav, Effa

 

Akce na zimu

Tonislav přednesl návrh na své víkendové akce a to v Českém Švýcarsku a v Krušných horách včetně plánovaného počtu lidí a rozpočtu. Rada a DK s tím vyjádřily souhlas s tím, že je potřeba jednat opatrně, aby nedošlo k prodělku. Diskutovaly se i další plánované akce.

EET

Pronájem chat a chalup je po zavedení EET složitější. Chaty, které nejsou často pronajímány, buď zavádějí placení za pronájem celých prostor ne placení za lidi (nevztahuje se na to zatím EET, např. Petráška) nebo nechtějí dávat na místě doklady za přijetí hotovosti (např. U tygra – vystaví později na fakturu). Budeme hledat řešení, jak nadále využívat přeplacené akce i za těchto okolností.

Účetní konzultace pro pokladníka

Pro Mirka Zv. bude třeba po podání daňového přiznání uspořádat účetní konzultaci, aby se ověřily a vyladily používané postupy účtování. Není mezi vámi, uživateli webu FA, nějaký/á účetní ochotý/á poradit? Kdyžtak se mi prosím ozvěte, děkuji. Dandee

Zneviditelnění Nepřijdu

Dohodli jsme se na návrh Máry na zneviditelnění sekce „Nepřijdu“ u akcí. Seznam nepříchozích bude viditelný pouze organizátorům. A uživateli případná vlastní nepřítomnost. Důvod je ten, abychom neděsili nováčky a nové organizátory, kteří by u akce viděli velké množství nepřítomností. Ty nemusí znamenat špatnou akci, pouze to, že nepříchozí mají jiné priority a časové možnosti. 

Hlavní organizátoři

Chceme mít aktuální seznam hlavních organizátorů. Sedm vybraných již neaktivních hlavních organizátorů bude osloveno s dotazem, jak vidí svoji budoucnost ve funkci. V případě, že nevidí, či bez odpovědi, rada souhlasila v poměru 3:0, že je možné je po dohodě s nimi (pokud to bude možné) z funkce odvolat. Nic zásadního by se pro ně jinak nezměnilo, zůstali by členy spolku s právem organizovat běžné akce.

Členové spolku bez registrace

Chceme mít členy pouze mezi zaregistrovanými uživateli. Aktuálně máme 52 členů spolku, kteří nejsou zaregistrováni na webu fungujemeaktivne.cz (FA). Rada schválila, že těmto uživatelům bude zaslán email o našem webu FA a o tom, že je potřeba se zaregistrovat. V případě nezaregistrování je možné dle platných stanov člena vyloučit s možností dát nejméně měsíc dopředu vědět a možnost nápravy včetně případného následného odvolání se k DK. Text zprávy bude nejdříve radou distančně schválen.

Stránka o spolku

Do sekce O nás se umístí podsekce „Spolek“. Zde bude již připravená stránka o spolku, včetně grafického seznamu členů hierarchicky seřazenému podle funkcí. Bude přítomno i IČ spolku.

Priority programování

Nápady na akce, Pozvi kamaráda, doladění finanční bilance akcí, počátky CMS (content management systém).

Zhodnocení minulého roku

Od nástupu nové rady se zvýšil počet zaregistrovaných uživatelů o 140. Počet přihlášení se zvýšil o 40%. Počty účastníků akcí se trvale zvyšují cca o 20% ročně na nepravidelných akcích, u pravidelných držíme stejná čísla.

Nové volby

Diskutovali jsme přípravu na volby nové rady a možnosti pokračování/nepokračování stávajících radních.

Vizitky

Dušan dodá logo v křivkách, Mára a Leni zajistí vizitky do voleb nové rady.

Kauza Eskymák

Očekávaný vrchol schůze. Dandee informoval o Eskymákově záměru zkopírovat naši akci Tour po pivovarech a přiblížil vývoj kauzy. Přítomní se shodli na tom, že je potřeba se proti tomu důrazně ohradit a dát najevo náš nesouhlas.

 

Diskuze k zápiskům Zápisky k akci Schůze rady 2017/02