Zápisky z akce Silvestr a Čechové na Řípu
Bylo nádherně vidět

V jedenáct hodin se sešla čtveřice odvážných cestovatelů, kteří se ničeho nebojí, v podkopcí Řípu ve vesnici Rovné.

Nebylo nač čekat, tudíž jsme počali stoupat vrcholu vstříc. Protože bylo teplo a ještě nám svítil skoro-úplněk ani jsme cestou nepotřebovali svítilny. Na první výhlídce (Mělnické) jsme otevřeli první alkoholické i nealkoholické nápoje, po krátce občerstovací pauze jsem pokračovali dále ku vrcholu. Na vrchol jsme dorazili asi 20 minut před půlnocí, stihlo se ještě jedno pivo (někteří), připravila se láhev sektu (jiní) a už se šlo tradičně na Pražskou vyhlídku pozorovat ohňostroje. Cesta na vyhlídku byla velmi velmi blátivá. 

Na vyhlídce jsme byli chvíli před půlnocí, tedy tak akorát abychom stihli odpočet do půlnoci a viděli začátek ohromného ohňostrojového šílenství. Díky naprosto nádherné viditelnosti byly vidět nejen blízké obce jako Ctiněves, Černoušek a Mnetěš ale i na obzoru Mělník a Neratovice. Všude bouchaly ohňostroje různých barev a velikostí. Rány se k nám donesly jen v tichosti, takže jsme byli odproštěni od rachotu, který vznikal při odpalování. My jsme otevřeli sekt i zázvorový čaj a dopili pivo. Po cca půlhodinové kochačce v přítomnosti asi 30 lidí jsme se vydali blátivou cestou zpět na vrchol k otevřené hospůdce. Dovnitř nás bohužel přes nánosy bahna na našich botách nepustili, ale tím jsme si nechali zkazit náladu. Venku bylo stále teplo, tak jsme si sedli k venkovním stolům, dopili sekt, pivo i čaj. Poté jsme usoudili, že už všeho dost stačilo a vydali jsme se zpátky k našim vozům. 

Cestou zpět jsme si opět užívali tepla a krásné viditelnosti díky úplňku. Žádná nehoda se nám nestala, takže jsme se u aut rozloučili, popřáli si vše nej ho nového roku a vyrazili vstříct naším domovům.

Tak zase za rok ??

Diskuze k zápiskům Zápisky z akce Silvestr a Čechové na Řípu