Zápisky z akce Víkendová Vltava
Autor: du-šan
Počet fotek v albu: 173

Album k akci

Vobvykle výborný vodácký víkend

Z Ohře se nakonec stala Vltava a devět statečných (8 mužů a jedna žena) se nezaleklo počasí a vydalo se jako obvykle nezapomenutelný vodácký víkend na Vltavě.

Po páteční srazu a ochutnávce výborného Vyšebrodského piva, započala akce již v sobotu brzy ráno balením stanů a přesunem aut do Českého Krumlova. Nakonec se nám podařilo vyjet již v deset dopoledne a vydat se vstříc 35 kilometrům řekou. Již první jez odhalil slabiny naší výpravy a objevili se první plaváčci. To nám neubralo na pohodě a po vylití lodí jsme pokračovali dále přes jezy Hebertov a Rožmberk, kde byla další koupel, až do kempu Rožmber, kde jsme si dali pauza na oběd. V tu chvíli se zhoršilo počasí, tudíž byla pauza vhodná i k převlečení do pláštěnek a teplejších věcí. 

Déšť nás ale nezastavil a jelo se dál. Když to počasí vidělo, tak se umoudřilo a dále již spolupracovalo. Po celodpoledním putování jsme dorazili až k jezu Větřní, kde tradiční koupací posádka Honza+George předala své žezlo posádce Jiří+Tonislav. Ti se cvakli neodolateným způsobem. A totéž zopakovali i na následujícím jezu U papouščí skály, kde došlo i ke krvavému zranění na Jiřího noze. Bohudíky už jsme byli v kempu, takže mohlo proběhnout kvalitné ošetření a převvlečení se do suchého a teplého.

Tří a půlhodinové čekání na noční plavbu nám zpříjemnila "menší" intenzivní přeháňka, ale protože počasí již spolupracovalo před devátou přestalo pršet a my jsme mohli v plánovaný čas vyrazit na noční triumfální jízdu Krumlovem. A ta stála za to!! Vlny pod jezy krásně houpali a měli jsme co dělat, abychom z lodí nevypadli. A jinak jsme se kochali nádherně nasvíceným Krumlovem, je fakt krásný! Za městem nás již čekal pán z půjčovny, pomohli jsme mu vyfouknout rafty a byli jsme odvezeni zpět do kempu.

V neděli jsme již nikam nespěchali, v klidu jsme posnídali a v krásných jedenáct hodin za nádherného sluníčka si dali tentokrát denní průjezd Kurmlovem. Protože jsme měli dost času a počasí bylo krásné, nebyla ani tentokrát nouze o plaváčky, stará osvědčená dvojice Honza + George se dokonce neúplně vlastní vinou cvakla i při nastupování :-) Na jezu U Liry jsme si dali i několik průjezdu a pár zkoušek našich vodáckých schopností.

Po projetí Krumlova jsme skončili v kempu U Trojice, kde již byl čas jen na přebalení se do suchých věcí, první a poslední společné foto a odjezd do svých domovů plni zážitků a těšení se na další a další vodácké akce.

Diskuze k zápiskům Zápisky z akce Víkendová Vltava