Zápisky z akce Víkendové Podblanicko
Autor: Nerothar
Počet fotek v albu: 16
Autor: Mimi
Počet fotek v albu: 49
Autor: Petronius
Počet fotek v albu: 60

Album k akci

Víkendové Podblanicko - 23.5. - 25.5.2014

Pátek - Příjezd, ubytování, plznička, pinčes pro nadšence, volná zábava.

Sobota - Votice – čtyři z vlaku a bez psa, neblahé předpovědi počasí, splní se? Kozí hrádek – slevu nechci zadarmo.

Vysílač na Čermákově vrchu, 4 nadšení pěškochodci do Choustníka. Ten vrchní je nějakej divnej aneb gastronomický thriller, gastronomický thriller II. Počasí nám přeje, změna programu vyhrazena - zřícenina hradu u Borotína . Příjemná procházka do Borotína – hospoda Pod Kaštanem nyní U kostela – zmrzlina, osvěžující nápoje, občerstvení, smutné semifinále v televizi. Návrat do hájovny, fotbalové finále PMEZ, radost fanoušků Realu, happy birthday, volná zábava.

Neděle - dnes to vypadá na nádherné počasí. Ranní pinčes , ranní ptáci v Louňovicích, prohlídka Louňovic s naspeedovanou průvodkyní s titulem MVDr, guláš k obědu má připraven, podívej zeď ženského kláštera premonstrátů, na zámku to žije, výklad v muzeu Podblanicka s aktivní účastí návštěvníků, „smím si na něj šáhnout?“, zákeřné dotazy z anatomie a historie, tluče bubeníček tluče na buben, na zámku tam to žije, šikovná drogistka a lazebnice, kdo hledá, najde královnu matku, v horní hospodě je to lepší, ale nikomu to neříkejte. Nakonec vyhrává Libouň. Joo, na zámku tam to žije.

Změna programu – hezké počasí, tak hybaj na procházku, Malý Blaník za Kondrac, balení a odjezd do Louňovic, procházka na Malý Blanik k poutní barokní kapli sv. Maří Magdalény s „Velkým Mnichem“ uprostřed, překročení bludného kořene. Čas na oběd, thriller III nebo příjemné překvapení? Příjemné a dle prostředí očekávané uspokojení mlsných jazýčků,  „zájezd z Prahy“ toť tvrdý oříšek. Praxe v oboru číšník/kuchař. Libouň -  Kostel svatého Václava – románská rotunda z konce 12. století, dvě památné lípy se sochou svatého Jana Nepomuckého. Rozloučení a návrat do Prahy. Ještě je tu toho spoustu k vidění, tak pokračování příště …

Diskuze k zápiskům Zápisky z akce Víkendové Podblanicko