Pohodové běžky II.

Pohodové běžky II.

Běžky pro optimistické začátečníky a mírně pokročilé

Akce je z důvodu špatných sněhových podmínek (téměř) zrušena.

Kdo by chtěl, může se však přidat ke mně na výlet do Fichtelbergu, což je hned vedle Božího Daru. Výcvik v technice bude probíhat dle možností. V případě nemožnosti se vrátíme na parkoviště do Božího Daru a uděláme si pěší výlet po Ježíškově cestě.

Cesta do Fichtelbergu je jednoduchá, pojete na Boží Dar, z hlavní silnice však nezahnete do města (to uvidíte nalevo), ale profičíte rovně na státní hranici. Hned po přejetí hranice zahnete doleva na Tellerhauser, a pak hned doprava na parkoviště u SkiAreny.

 

Pohodové běžkování v mírném terénu. Kdo bude potřebovat namazat, zapnout vázání :) apod., tomu bude pomoženo. Trasa bude měřit cca 12 km, takže ji zvládnou i pohybově trochu nadaní začátečníci. To ale neznamená, že pokročilejší se budou nudit. Přesun zimní krajinou totiž budeme kombinovat s nácvikem a zlepšováním techniky klasického stylu formou her a cvičení na rovnováhu, správný odraz, skluz a koordinaci pohybu. Samozřejmě bude záležet hlavně na vaší chuti a snaze, kolik toho ze sebe vydáte a kolik si odnesete. :) Loni byla tato akce hodně úspěšná, tak to zkusíme zopakovat. Je to taková průprava k náročnějším běžkařským akcím, které jistě budou následovat... Proč se dřít např. 50 km špatnou technikou, když se to dá zajet téměř bez námahy a elegantně? ;)

Pro ty, co váhají, jak se vybavit a co si vzít s sebou, je následující seznam.

S sebou

  • běžky, hůlky, běžkařské boty
  • kdo má, tak vosky a korek, kdo nemá, nevadí, zapůjčím
  • dvoje rukavice (do jedněch vám třeba napadá sníh při nějakém měkkém přistání), minimálně jedny z nich by měly být prstové, v palčácích se styl moc trénovat nedá; čepice
  • termoska s pitím, nejlépe jedna do auta a druhá na lyže
  • svačina (na hospody raději moc nespoléhejte, i když moje snaha bude, abychom v nějaké dali oběd ještě před polednem než začnou největší návaly)
  • náplast na puchýře, kdo má nové (nebo malé) boty
  • na lyže si oblečte raději hodně tenkých vrstev než jednu péřovku s flanelkou; přímo na tělo ne bavlnu, ale climatex, craft, merino nebo něco podobného
  • batůžek s sebou malý lehký, avšak s náhradními teplými rukavicemi, čepicí, ponožkami, možná i tričkem, které si nasadíte před vyjitím z hospody na cestu zpět - v tom původním promočeném by mohla být docela zima
  • suché oblečení na převlečení do auta včetně kalhot, ponožek a teplé bundy, která vás zahřeje jak během mazání lyží před akcí, tak po návratu z akce.

Tabulka na auta

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Ar381mWDhoRadEJEa1ZUMDU3dzBOSWNmczNHczItN2c&usp=sharing

Pokud nejste zapsaní v tabulce aut, musíte si zajistit dopravu individuálně.

Začátek akce: so 22.02.2014 09:00
Konec akce: so 22.02.2014 16:00
Kategorie: Běžky

Místo akce: SkiArena Fichtelberg u Božího Daru (50°24'56.870"N, 12°56'6.926"E)
Sraz: so 22.02.2014 07:00
Místo srazu: Praha

Organizuje: Hynek
Kapacita: 20

Cena: Akce je zdarma

Rezervace propadla (1)


Odhlášen po termínu (1)


Diskuze k akci Pohodové běžky II.