Pražské podzemí - Kolektory Praha

Pražské podzemí - Kolektory Praha

Něco pro technické fajnšmekry :-)

Pojďme se projít pražským podzemím, technickými chodbami, kde jsou uloženy inženýrské sítě, které obsluhují energiemi celou Prahu.

Praha má jeden z největších systémů kolektorů na světě. Kolektorová síť budovaná pod hlavním městem Prahou již více než 35 let je dlouhá 92 kilometrů, v samotném centru se pak nachází 20 kilometrů. Pražské podzemní technické chodby jezdí obdivovat odborníci z celého světa.

Turistická trasa D, kterou půjdeme, je dlouhá přes 1 km a vede místy až 30 m pod povrchem, po cestě musíme zdolat 7 žebříků.

http://www.kolektory.cz/zazitkova-turistika/trasa-d/

Co uvidíme:

Nahlédneme do labyrintu technických chodeb, jakými se nemůže pochlubit žádné město na světě. Seznámíme se s nejnovější technologií výstavby kolektorů a se způsobem uložení inženýrských sítí. Navštívíme centrální dispečink, kde nám bude představen jeden z nejmodernějších a nejrozsáhlejších způsobů monitoringu na světě. Uvidíme ukázky průvrtů s inženýrskými sítěmi vedoucími z kolektorů přímo do sklepů domů. V hloubce 30 metrů si prohlédneme důlní nádraží a možná se svezeme i důlní lokomotivou.

Ukázka, co můžeme čekat http://www.youtube.com/watch?v=fP4xOnSDPdE

 

V ceně je obsažena cena vstupenky a příspěvek na provoz webu.

Mám zakoupené vstupenky pro: leni79, Du-šan, Pavel.24, Pepa, mnovy, pvymet, misulino, Kolbaba71 + Marie mimo SA. Berte svoji účast jako závaznou a v případě, že nebudete moct, si sežeňte náhradníka.

Začátek akce: so 30.11.2013 09:30
Konec akce: so 30.11.2013 11:30

Místo akce: Praha - začátek na Senovážném náměstí
Sraz: so 30.11.2013 09:00
Místo srazu: Praha 1, Senovážné náměstí
Odkaz na web: www.kolektory.cz

Organizuje: Leni
Kapacita: 8

Cena: 315 Kč

Diskuze k akci Pražské podzemí - Kolektory Praha