Zamrzlá Sázava a exkurze do podzemí - štola Václav

Zamrzlá Sázava a exkurze do podzemí - štola Václav

Exkurze do bývalého dolu na zlato spojená s pěším výletem u zamrzlé Sázavy

AKCE JE TAKY NA SA - NÁVRHY NA AKCE.

Pojedeme vlakem z hlaváku v 9.22, příjezd do Jílového 10.30, pak pěšky okolo kultovní motorkářské hospody Troníček ke štole Václav.
Ve štole se ohřejeme, je tam stálá teplota 8-9°C. Ke vchodu pro nás přjde průvodce-dobrovolník a vezme nás do šachty, kde se těžilo zlato a i nyní tam pracují lidé ve svém volném čase. Půjdeme asi 400m - pro všechny a potom pro toho, kdo chce, dalších 800m náročnější chůze po fošnách. Sebou si vemte hlavně dobré boty-pohorky, nepromokavý oděv, můžete se ušpinit. Kdo má dobrou baterku (specialista Radek), ať si jí určitě vezme sebou, kdo chce, přidá i cyklohelmu. Nějaké helmy a světla (celkem 7) tam sice jsou, ale, když bude víc lidí, je lepší mít více. Prohlídka potrvá asi 2 hodiny a nachodí se asi 3km. Info: www.montanika.cz

Potom půjdeme pěšky podél krásně zamrzlé Sázavy (asi 11km). Mělo by to jít podél řeky i tam, kde není turistická cesta. V zimě je to lepší než v létě, není bahno.
Kdo chce, může dát jen exkurzi a vrátit se na vlak nebo bus. Prosím nahlašte se do čtvrtka 21hod. Max. počet je 10-15, ale není to striktně omezeno. Vstupné se neplatí, kdyžtak jen dobrovolné.
Gastro je možné v Žampachu-Troníček nebo pak v Hradištku.
Zpátky vlakem z Petrova nebo busem. Vlak podle počtu osob, max 120Kč bez slev a karty. Dá see přistoupit: www.cd,cz/route/aspx

Lístky pro ty, co nemají kartu kupuji v 9.05 na hlaváku. Sraz před pokladnami. Kdo má OpenCard/lítačku, tak si kupte na cestu tam 24Kč lístek MDH. Je to nejjednodušší. Označuje se na nádraží před vstupem do vlaku. Zpátky z Jílového, Luk nebo Petrova pouze kolektivní sleva ČD.
Kolektivní sleva ČD Jílové-Zbraslav při 10lidech vychází na 23Kč.

Začátek akce: so 14.01.2017 09:00
Konec akce: so 14.01.2017 18:00

Místo akce: Žampach - štola Václav
Sraz: so 14.01.2017 09:00
Místo srazu: hl.nádraží před pokladnami
Odkaz na web: mapy.cz

Organizuje: Matyoli
Kapacita: 10

Cena: 120 Kč

Diskuze k akci Zamrzlá Sázava a exkurze do podzemí - štola Václav