Zápisky z akce První Petráška 2015
Autor: Petronius
Počet fotek v albu: 56

Album k akci

Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně, když je dostatečně silný :-))

Děkuji Vám všem za účast, 
akce proběhla víceméně dle plánu, byť s nějakýma drobnýma překvápkama...:-)
 

Noční výstup na Petrášku proběhl poměrně v pohodě, bez ztrát v počtu mužstva a ženstva. Avšak traverz okolo Zvoničky byl značně namrzlý a nebyla to zrovna příjemná cesta... Na Petrášce nás čekalo osazenstvo složené především z cca 13-ti letých skautek, což značilo veliké hemžení a alespoň částečné dodržování "nočního klidu"  Naštěstí to nebyl až zase takový problém, první večer se nikomu do nějakého velikého paření a muzicírování nechtělo...:-)

V sobotu jsme ve skupinkách vyrazili na výlet, naše 6-tičlenná skupinka se rozšířila na rozcestí na 7člennou, zatím co se předchozí 3členná smrskla na 2člennou...  Někdy mezi tím dorazila ze Špindlu Jana K. ale tu jsme potkali až večer na Petrášce... Z rozcestí jsme vyrazili směr Luční, někteří při výstupu lyže zuli a stali se pěšáky, někteří se i se značnou dávkou sebezapření lopotili a zůstali hrdými lyžaři až do konce...tedy do kopce...:-)  Počasí bylo značně větrnné, od Luční směrem ke Sněžce totální mazec, bílá tma, vichr, peklo na zemi... 

Nakonec jsme provedli kolečko přez žlutou Polskou boudu na Luční, tam sborově proslulé borůvkové knedlíky a (mezitím nastala bíla tma i na Luční) a okolo 16 hodiny jsem vyrazili na zpáteční cestu.   Bílá tma se mezitím pozvolna měnila na tmu šedou a následně na tmu černou. V té jsme sjížděli od Rozcestí k Petrášce..... 

Tady nastalo pravé překvaení... když jedna se zouvaných lyží, (bohužel mojí vinou) vyrazila na výlet do údolí... (Tak alespoň zbloudilá zyže když nebyl žádný zbloudilý lyžař..že...:-))

Večer klasika - sauna, kytárky, basa a hromadné veselí... 

V neděli část vyrazila na běžky a někteří pro běžku... Kterážto byla naštěstí nalezena a dopravena zpět do lyžárny :-)

Odjezd z Petrášky proběhl mezi 13:30 - 16, odjezd našeho auta ze Strážného cca v 18, doma jsem byl na 21....

Podtrženo a sečteno, alespoň z mého pohledu vydařená akce bez nějakých nezvládnutelných problémů... Ikdyž s nezapomenutelnými zážitky :-))

 

Diskuze k zápiskům Zápisky z akce První Petráška 2015